Refinansowanie pożyczek za pomocą kredytu konsolidacyjnego


Refinansowanie pożyczek za pomocą kredytu konsolidacyjnego
2013-11-30
Ogromną popularność, jaką cieszą się konsolidacyjne kredyty dla osób prywatnych, zawdzięczają przede wszystkim prostej formie. Zasada ich działania jest wyjątkowo logiczna: bank spłaca nasze dotychczasowe zobowiązania finansowe, tworząc zamiast nich jedno - z jedną radą, jednym okresem kredytowania i jednym oprocentowaniem. Nic dziwnego, że takie refinansowanie kredytów i pożyczek cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów.

Jeden kredyt z niższą ratą


Przede wszystkim warto wiedzieć, że kredyty konsolidacyjne to nic innego jak intuicyjna i logiczna forma refinansowania. Kilka kredytów lub kilka pożyczek zmienia się w jedno zobowiązanie - spłacane na innych warunkach, zazwyczaj z niższym oprocentowaniem i dodatkowo z wydłużonym okresem spłaty.

Przeczytaj również:

Takie rozwiązania proponują nierzadko same banki, zwłaszcza gdy widzą, że ich klienci nie radzą sobie ze spłatą wszystkich swoich zobowiązań i istnieje ryzyko, że kredyt wzięty właśnie w tym banku nie zostanie w całości spłacony. Kalkulacje bankowe są proste - lepiej dać klientowi korzystniejsze warunki spłaty i otrzymać całość zadłużenia, niż bawić się w windykację, komorników i rozprawy sądowe. Jeden kredyt - z niższą ratą, niższym oprocentowaniem i dłuższym czasem na spłatę jest więc wyjściem korzystnym dla obu stron: i klienta, i banku.

Oddłużanie, ale nie dla każdego


Chociaż i w praktyce, i w teorii tani kredyt konsolidacyjny jest wyjątkowo prokliencki, to jednak nie każda osoba może z takiej opcji skorzystać. Są sytuacje, w których banki odmawiają udzielenia tego typu kredytów, tłumacząc się dbaniem o swoje interesy. Chodzi tu między innymi o brak stałego źródła dochodu, niejasną sytuację materialną lub posiadanie już na swoim koncie innego kredytu konsolidacyjnego.

Banki mogą odmówić wydania pozytywnej decyzji finansowej również w przypadku, gdy klient wnioskuje o za dużą kwotę refinansowania i nie ma przy tym żadnego zabezpieczenia, na przykład w postaci hipoteki.

Refinansowanie - ostatnia deska ratunku


Finalnie nie ma co ukrywać, że konsolidacja kredytów to dla ogromnej większości zadłużonych osób ostatnia i właściwie jedyna deska ratunku przed działaniami windykacyjnymi i zajęciem mienia przez komornika. Z tego powodu do banków wpływa z roku na rok coraz więcej wniosków o tego typu kredyty. Co ciekawe, zazwyczaj ich suma nie przekracza 30 tysięcy złotych - wyjątkami jest konsolidowanie zobowiązań typu kredyty mieszkaniowe lub hipoteczne, gdzie sumy sięgają kilkuset tysięcy złotych.



Nadesłał:

abtarasew1

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl