SoftNet wziął udział w Konwencie na Rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej!
W dniach 23-24 stycznia, w podwarszawskim Józefowie, odbył się Konwent na Rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej. W czasie jego trwania poruszono wiele istotnych kwestii dla tego sektora.
Podsumowano zakończone sukcesem wdrożenia systemów i usług w poszczególnych bankach spółdzielczych oraz przedstawiono raporty dokładnie analizujące obecną sytuację w tej branży. Dyskutowano również nad wyzwaniami, którym musi sprostać sektor bankowości spółdzielczej, aby spełnić rosnące oczekiwania swoich klientów. SoftNet, który jest jednym z liderów dostarczania rozwiązań dla bankowości, również bardzo aktywnie włączył się w obrady konferencji. Swoje wystąpienie, w którym podzielił się z uczestnikami konwentu swoimi spostrzeżeniami odnośnie bankowości spółdzielczej, miał Wiceprezes Zarządu Firmy SoftNet, Pan Piotr Chrzanowski.
„Siłą bankowości spółdzielczej, jest dostosowanie wachlarza oferowanych produktów do lokalnych wymagań swoich klientów. Kolejnym jej autem, jest posiadanie nowoczesnych systemów i rozwiązań, które niejednokrotnie w niczym nie ustępują tym stosowanym w bankach komercyjnych, a nawet w niektórych wypadkach znacznie je przewyższają. Jako przykład, mogę tu podać chmurę obliczeniową dla banków spółdzielczych stworzoną przez 170 osobowy zespół profesjonalistów z SoftNet, w oparciu o rozwiązania Oracle. Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych produktów, który daje bankom z niego korzystającym, dostęp do prawie nieograniczonej mocy obliczeniowej. Rozwiązanie to, stoi na światowym poziomie i już z powodzeniem funkcjonuje w 47 bankach spółdzielczych a 40 kolejnych planuje jego wdrożenie do końca roku. Pokazuje to, że banki spółdzielcze są w stanie dotrzymać kroku bankom komercyjnym w ofercie nowoczesnej bankowości elektronicznej. Kolejnym wyzwaniem, przed którym stoi sektor bankowości spółdzielczej, to bankowość mobilna. Jestem przekonany, że dzięki ścisłej współpracy firm IT i profesjonalnym podejściu, jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. Myślmy pozytywnie, idźmy do przodu i pokażmy, że możemy zdobyć rynek"- powiedział Piotr Chrzanowski, Wiceprezes Zarządu Firmy SoftNet, odpowiedzialny za pion rozwoju i ekspansji.
Konwent na Rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej jest cykliczną konferencją organizowaną przez „Miesięcznik Finansowy BANK" przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Jest on adresowany przede wszystkim do zarządów banków zrzeszających, zarządów systemów ochrony instytucjonalnej, członków rad nadzorczych banków zrzeszających, członków rad nadzorczych systemów ochrony instytucjonalnej oraz członków rad zrzeszeń. Celem konwentu jest przyjęcie strategicznych decyzji dotyczących pożądanych zmian w funkcjonowaniu bankowości spółdzielczej.
O SoftNet
Spółka SoftNet jest wiodącym dostawcą systemów, oprogramowania i rozwiązań IT dla Polskiego Sektora Usług Bankowości Spółdzielczej. Kompleksowa oferta firmy, obejmuje cztery główne sektory: systemy transakcyjne, bankowość elektroniczną, analizę i sprawozdawczość oraz usługi outsourcingowe. Ponadto SoftNet oferuje wdrożenia swojego autorskiego oprogramowania wraz z pełną integracją z pozostałymi systemami bankowymi oraz dostarcza usługi infrastrukturalne, outsourcingowe i konsultingowe klientom na terenie całej Polski. Produkty firmy SoftNet należą do jednych z najbardziej popularnych w branży i obecnie ponad 140 Banków Spółdzielczych korzysta z nowoczesnych systemów oraz rozwiązań oferowanych przez spółkę.
SoftNet posiada ponad stuosobowy zespół najwyższej klasy specjalistów i informatyków, którzy są w stanie sprostać oczekiwaniom oraz trudnym wymogom rynku polskiej bankowości spółdzielczej. Oprócz tego, na terenie całego kraju, spółka, posiada rozbudowaną sieć swoich regionalnych przedstawicieli i współpracowników, oraz prowadzi serwis dla swoich aplikacji. SoftNet jest też jedną z najbardziej doświadczonych firm w branży systemów bankowych, na polskim rynku działa już prawie 30 lat.
Nadesłał:
Agpress
|