SoftNet wziął udział w debacie dotyczącej BS API podczas Forum Liderów Banków Spółdzielczych 2019!


SoftNet wziął udział w debacie dotyczącej BS API podczas Forum Liderów Banków Spółdzielczych 2019!
2019-09-24
W dniach 17-18 września, w Warszawie, odbyła się konferencja Forum Liderów Banków Spółdzielczych (FLBS), która jest jednym z najważniejszych wydarzeń tej branży.

W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset członków zarządów rad nadzorczych Banków Spółdzielczych oraz ich Zrzeszeń, przedstawicieli firm technologicznych, informatycznych, naukowców, polityków i dziennikarzy. Organizatorzy konferencji sporo uwagi poświęcili aktualnej sytuacji Banków Spółdzielczych i wyzwaniom przed jakimi stoi ta branża oraz jej dalszemu rozwojowi. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się panel dyskusyjny poświęcony jednolitemu standardzie aplikacji dla polskiego sektora bankowości spółdzielczej (BS API). W dyskusji, jako jeden z panelistów, wziął udział prezes SoftNet Andrzej Data, który zdradził kilka ciekawych informacji dotyczących tego projektu.

Przeczytaj również:

Projekt BS API jest obecnie jednym z najważniejszych projektów polskiego sektora bankowości spółdzielczej. Opracowanie wspólnej platformy aplikacyjnej spowoduje, że już niedługo, Banki Spółdzielcze będą mogły zaoferować nowe produkty i usługi jak np. bankowość mobilną, które do tej pory, były zarezerwowane jedynie dla banków komercyjnych. Jednocześnie chciałem podkreślić, że prace nad BS API, przebiegają bardzo sprawnie i zgodnie z ustalonym harmonogramem. Wszystkie firmy biorące udział w tym projekcie, bardzo profesjonalnie realizują kolejne zadania z nim związane, a każde pojawiające się problemy, są rozwiązywane na bieżąco. Również wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące projektu, są stale wymieniane między jego uczestnikami, podczas regularnych spotkań czy telekonferencji. Projekt ten pokazuje, że dzięki współpracy firm IT można osiągnąć cele, które samodzielnie, byłyby niemożliwe do realizacji przez jedną firmę. Jesteśmy bardzo dumni, że SoftNet jest częścią tak innowacyjnego i nowoczesnego projektu - powiedział Andrzej Data, Prezes Zarządu SoftNet Sp. z o.o.

BS API to projekt, który ma na celu opracowanie oraz wdrożenie jednolitego standardu aplikacji wraz z integralnymi standardami bezpieczeństwa dla branży bankowości spółdzielczej. W projekcie bierze udział SoftNet, banki zrzeszające (Bank Polskiej Spółdzielczości SA i SGB-Bank SA), wybrane firmy informatyczne oraz Związek Banków Polskich i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Uroczyste podpisanie listu intencyjnego inaugurujące prace przy BS API, miało miejsce 22 maja 2019 roku w Warszawie, podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej.

 

O SoftNet

Spółka SoftNet na rynku polskim istnieje od ponad 25 lat. Zapewnia kompleksową dostawę oprogramowania, technologii oraz usług wymaganych w bankowości. Realizuje wdrażanie oprogramowania wraz z pełną integracją z pozostałymi systemami bankowymi oraz dostarcza usługi infrastrukturalne, outsourcingowe i konsultingowe klientom na terenie całej Polski. Obecnie ponad 140 Banków Spółdzielczych korzysta z nowoczesnych usług oferowanych przez SoftNet.

SoftNet zatrudnia ponad stuosobowy zespół wysokiej klasy specjalistów, którzy są w stanie sprostać oczekiwaniom i trudnym wymogom rynku. Firma prowadzi serwis dla swoich aplikacji na terenie całej Polski. Oprócz tego, na terenie kraju posiada swoich regionalnych przedstawicieli i współpracowników.Nadesłał:

Agpress

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl