Ruszyła III edycja Festiwalu „Stolica Języka Polskiego” pod mecenatem Alior Banku


2017-08-07
Między 6 a 12 sierpnia Szczebrzeszyn na nowo pełni funkcję literacko-kulturalnego centrum Polski. W tym malowniczym miasteczku na Roztoczu odbywa się kolejna edycja Festiwalu „Stolica Języka Polskiego”, stanowiącego wyjątkową okazję na bliskie spotkanie z literaturą i współczesnymi autorami.

Głównym mecenasem Festiwalu jest Alior Bank.

Przeczytaj również:

Program tego tygodniowego Festiwalu jest wypełniony spotkaniami autorskimi, warsztatami i dyskusjami. To ponad 30 wydarzeń z udziałem niemal 50 twórców i artystów, wśród których są: Wiesław Myśliwski, Mariusz Szczygieł, Michał Rusinek, Filip Łobodziński, Grażyna Plebanek, Dorota Masłowska, Olga Drenda, Jacek Podsiadło, Michał Olszewski, Hanna Krall, Ewa Winnicka, Jakub Żulczyk, Marcin Wroński, Szczepan Twardoch.

 

Tegoroczny Festiwal odbywa się pod hasłem „Cała nadzieja w literaturze” i pod duchowym patronatem Wisławy Szymborskiej oraz Kornela Filipowicza. Wybór patronów nie jest przypadkowy, albowiem został zainspirowany ich wieloletnią, bogatą korespondencją. Zebrana w wydanej w 2016 r. w książce pt. „Najlepiej w życiu ma Twój kot”, zmusza do przemyśleń na temat międzyludzkiej komunikacji, jej obecnej kondycji i kształtu oraz współczesnych zmian w sposobie i formach jej prowadzenia.

 

Wydarzeniom literackim towarzyszyć będą koncerty. Wśród gwiazd jest m.in. Irena Santor, która wystąpi 7 sierpnia o godz. 20:30. Ponadto 9 sierpnia o godz. 21:30 odbędzie się na Rynku Głównym koncert Pablopavo, 11 sierpnia o godz. 20:30 zagra Adam Strug z chórem Kairos, a 12 sierpnia o 21:00 dla gości Festiwalu zaśpiewa Ania Dąbrowska.

 

Festiwal „Stolica Języka Polskiego” to wydarzenie skierowane do odbiorców, którzy w poszukiwaniu kultury na najwyższym poziomie chętnie uciekają z dala od zgiełku miasta. W ubiegłym roku Festiwal odwiedziło aż 12 tysięcy gości. W Szczebrzeszynie, jednym z najpiękniejszych miejsc na Roztoczu, miłośnicy literatury spotykają się i rozmawiają z ulubionymi pisarzami, ciesząc się jednocześnie urokliwym krajobrazem. W tym wielokulturowym i ciekawym historycznie miasteczku dobrze poczuć mogą się także rodziny z dziećmi, dla których przygotowano wiele atrakcji.

 

Więcej informacji, w tym szczegółowy program Festiwalu, znaleźć można na stronie internetowej: www.stolicajezykapolskiego.pl oraz na facebookowym profilu: 

 

www.facebook.com/SzczebrzeszynFestiwal. O najważniejszych wydarzeniach ze Szczebrzeszyna informuje też na bieżąco główny mecenas Festiwalu: https://www.facebook.com/AliorBankSA.

 



Nadesłał:

United PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl