Oferta EuroApetyt w Credit Agricole


Oferta EuroApetyt w Credit Agricole
2018-06-07
W banku Credit Agricole od 4 czerwca można kupić ubezpieczenie z elementem inwestycyjnym opartym na indeksie europejskich spółek sektora żywności i napojów o nazwie EuroApetyt.

EuroApetyt to indywidualne ubezpieczenie na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Dzięki temu klient otrzymuje ochronę ubezpieczeniową, a dodatkowo ma możliwość zysku na wzroście indeksu STOXX EUROPE 600 Food and Beverage. Indeks ten reprezentuje 22 spółki z sektora żywności i napojów o zasięgu ogólnoświatowym, takie jak: Nestle, Danone, Heineken czy Coca-Cola HBC. Są to spółki wyselekcjonowane na podstawie najwyższej wartości lub wyceny giełdowej danej spółki. Raz na kwartał lista firm jest aktualizowana, by zapewnić możliwość stałego wzrostu indeksu.

Przeczytaj również:

Minimalna kwota, jaką może wpłacić klient to 3000 złotych, a maksymalna - 1 020 000 złotych. EuroApetyt umożliwia klientowi udział we wzroście indeksu na poziomie 100 proc. przy jednoczesnej ochronie zainwestowanego kapitału na koniec trwania ubezpieczenia. Ubezpieczenie obejmuje okres 4 lat i 12 dni. Klient może w każdej chwili wycofać zainwestowane pieniądze, wtedy ubezpieczyciel wypłaci je, potrącając 1 proc. od bieżącej wartości sprzedaży jednostek. W wyniku zmian zachodzących na rynku finansowym, kwota ta może okazać się mniejsza od wartości składki zainwestowanej.  

Klient korzystający z tego produktu, ponosi 2 proc. opłaty początkowej, czyli wartości wpłaconej składki. Pozostałe 98 proc. wpłaconych środków idzie na zakup jednostek uczestnictwa w  indeksie. Jak wyliczyć zysk? Ustalana jest początkowa wartość indeksu. W każdym roku okresu ubezpieczenia sprawdzane jest, o ile mniejsza lub większa jest wartość indeksu w poszczególnych, wyznaczonych dniach obserwacji: 17 lipca 2019 r., 17 lipca 2020 r., 16 lipca 2021 r. oraz 15 lipca 2022 r.

- Jeśli w czterech kolejnych dniach obserwacji indeksu procentowe zmiany jego wartości w stosunku do wartości początkowej będą wynosić: 9%, 31%, -9% i 2%, to klient na inwestycji zarobi średnią  arytmetyczną z tych czterech wartości. Na koniec inwestycji otrzyma więc zysk w wysokości 8,25% od zainwestowanej składki – tłumaczy Szymon Księżopolski z Biura Doradztwa Inwestycyjnego Banku Credit Agricole.

Należy pamiętać, że zakup każdego produktu z elementem inwestycyjnym wiąże się z ryzykiem płynności, ponieważ wartość indeksu może się obniżyć, a także z ryzykiem kredytowym emitenta.

Aby skorzystać z oferty, należy przyjść do placówki banku Credit Agricole w dniach od 4 czerwca do 10 lipca 2018r., wypełnić dokumenty i wpłacić środki. Aktualny wskaźnik wyceny jednostki indeksu klienci będą mogli na bieżąco sprawdzać na stronie banku.Nadesłał:

prca

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl