Na co uważać przy pożyczkach online?


Na co uważać przy pożyczkach online?
2014-04-18
Opinie na temat bezpieczeństwa pożyczek online są wśród klientów podzielone. Jedni mówią, że są one w stu procentach bezpieczne, inni zaś twierdzą, że ich zaciąganie wiąże się zbyt dużym ryzykiem. Która grupa ma racje?

Z pewnością obie! Wszystko zależy bowiem od naszej ostrożności i znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Przede wszystkim należy mieć świadomość wymagań formalnych, jakie wszystkie oferty kredytów online powinny spełniać. Jedynie trzymając się tej zasady będziemy mieć pewność, że skorzystaliśmy z rzetelnego i solidnego produktu finansowego. Warto wiedzieć, że każda firma pożyczkowa jest zobowiązana do zamieszczenie w treści swojej oferty odpowiednich informacji na temat danej pożyczki oraz umowy, jaką klient musi podpisać, aby ją uzyskać. Poniżej prezentujemy kryteria, jakimi  należy się bezwzględnie kierować podczas przeglądania ofert w sieci.

Po pierwsze dokładnie sprawdźmy firmę, u której zamierzamy zaciągnąć pożyczkę. Warto sprawdzić, czy dane kontaktowe i numery KRS przedsiębiorcy podane na jego stronie widnieją w rejestrze urzędowym. Poczytajmy również fora i komentarze czytelników sprawdzonych portali finansowych, takich jak na przykład bankieria.pl. Dzięki temu zdobędziemy cenne informacje na temat jakości obsługi klienta w danej firmie. Nie zaszkodzi także zobaczyć się, czy dana firma jest członkiem Związku Firm Pożyczkowych.

Zwróćmy uwagę, czy w ofercie widnieje informacja o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO). Wartość ta uwzględnia bowiem wszelkie dodatkowe opłaty związane z uzyskaniem pożyczki, na przykład za rozpatrzenie wniosku bądź samo udzielenie kredytu. Dzięki RRSO można łatwo oraz intuicyjnie porównać oferty różnych firm. Niestety częstą praktyką jest podawanie wysokości nominalnej oprocentowania (bez opłat dodatkowych), która zwykle wprowadza niewprawionego klienta w błąd.

Kontaktując się z przedstawicielem danej firmy warto także zapytać go, czy istnieje możliwość wcześniejszego uzyskania informacji o warunkach umowy w formacie standardowym, określonym w zał. nr 1 do ustawy o kredycie konsumenckim. Nie bójmy się również pytać czy istnieje możliwość negocjacji poszczególnych warunków. Kiedy umowa odwołuje się do regulacji czy tabeli opłat i prowizji może to oznaczać, że warunki te będą się zmieniać w okresie spłaty kredytu.

Na końcu musimy zaufać naszemu rozsądkowi. Zastanówmy się dokładnie, czy nasza sytuacja finansowa jest na tyle stabilna, że będziemy w stanie oddać zaciągnięty dług w umówionym terminie. Pamiętajmy, że nawet najmądrzejsze i najdalej idące obostrzenia formalne nie spłacą za nas kredytu. Zapraszamy na stronę portalu bankieria.pl. Znajdziesz tam rozbudowany i bardzo przejrzysty poradnik związany z bezpieczeństwem w dziedzinie szybkich pożyczek gotówkowych oraz wiele więcej cennych informacji na temat świata produktów finansowych.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego portalu Bankieria.pl, gdzie znajdziesz mnóstwo praktycznych informacji ze świata finansów osobistych i nie tyklo. 



Nadesłał:

Greqpe

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl