ING Bank Śląski podpisał umowę współpracy z BGK


ING Bank Śląski podpisał umowę współpracy z BGK
2009-07-22
ING Bank Śląski uzupełnił ofertę unijną o kredyt technologiczny z dofinansowaniem w formie premii technologicznej udzielanej przez Banku Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano w lipcu br.

Oferta unijna dostępna jest w ING Banku od 2004 roku. Na bieżąco ją modyfikujemy i dostosowujemy do wymagań naszych klientów. Obserwujemy z ich strony bardzo duże zainteresowanie kredytami powiązanymi z dotacjami. Umowa współpracy z BGK to kolejny krok w budowie pełnej oferty unijnej - powiedział Eligiusz Nowakowski z Departamentu Korporacyjnych Produktów Kredytowych w ING Banku Śląskim.

Przeczytaj również:

Kredyt technologiczny udzielany jest na realizację inwestycji technologicznej, która może polegać na:

  • zakupie nowej technologii, jej wdrożeniu oraz uruchomieniu na jej podstawie produkcji nowych lub znacząco ulepszonych towarów lub usług;
  • wdrożeniu własnej technologii oraz uruchomieniu na jej podstawie produkcji nowych albo znacząco ulepszonych towarów lub usług.

Oferta unijna ING Banku obejmuje:

  • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego programu unijnego (rodzaju dotacji) i w konstrukcji finansowania inwestycji (montaż finansowy),
  • wsparcie w zakresie doboru szeregu nowoczesnych produktów bankowych dla podmiotów ubiegających się o dotacje unijne,
  • pomoc w rozliczeniu dotacji i inwestycji (rachunek projektowy przeznaczony do przeprowadzania rozliczeń związanych z projektem inwestycyjnym, gwarantuje kontrolę nad przepływem środków z dotacji i umożliwia wygodne rozliczenia).

Według najnowszych badań Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, przeprowadzonych w marcu 2009roku, ING Bank Śląski jest najbardziej aktywnym bankiem na rynku kredytów unijnych. Udział banku w wartości kredytów finansujących projekty unijne wzrósł do 22% w 2008 roku z 7% w 2007 roku.

Nowa technologia jest definiowana jako prawo własności przemysłowej lub usługa badawczo - rozwojowa, która umożliwia wytwarzanie nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług i nie jest stosowana na świecie dłużej niż 5 lat. Wysokość środków na dotacje w formie premii technologicznej w 2009 roku wynosi 200 mln złotych. Beneficjentami mogą być jedynie te firmy, w których liczba zatrudnionych pracowników nie przekracza 250 osób. Maksymalna dotacja (premia technologiczna) przypadająca na projekt, wynosi 4 mln złotych.



Nadesłał:

ap

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl